Klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym została objęta pełnym patronatem Olimpii Zabrze. Oznacza to, że za obszar sportowy odpowiedzialni jesteśmy bezpośrednio my. Do prowadzanie klasy sportowej został wyznaczony najbardziej doświadczony z naszych trenerów – Grzegorz Mataczyński, którego ponad 35 letni staż pracy trenerskiej oraz blisko 30 letnie doświadczenie pedagogiczne z pewnością pozytywnie wpływa na rozwój młodzieży. Grzegorz Mataczyński może się pochwalić między innymi wychowaniem kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski oraz wielokrotnych reprezentantów naszego kraju.

Lekkoatletyka jest sportem wyjątkowym. Z jednej strony, nie bez powodu nazywana jest królową sportu, a z drugiej stanowi idealną bazę dla uprawiania każdej innej dyscypliny. Fakt, że jest to dyscyplina ogólnorozwojowa sprawia, że w sposób bezpieczny, a przede wszystkim efektywny wpływa na poprawę umiejętności motorycznych młodzieży.

W wieku 14 lat wyjątkowo ważne jest, aby nie obciążać nadmiernie młodych organizmów dzieci. Połączenie specyfiki lekkoatletyki oraz doświadczenia Grzegorza Mataczyńskiego, sprawia, że o zdrowie młodzieży z klasy LA można czuć się spokojnym. Warto pamiętać o tym, że zrównoważony rozwój stanowi idealną profilaktykę zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem wad postawy, otyłości oraz chorób serca i krążenia.

W celu uzyskania szczegółowych informacji bądź wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z trenerem Grzegorzem Mataczyńskim – tel.  693  820 128